Roketler Shevchenkivsky ve Solomyansky Bölgesinde şehir merkezindeki binalara isabet etti. Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Klitschko tarafından Telegram’da paylaşıldı.

Başkent Rus teröristlerin saldırısı altında! Roketler şehir merkezinde (Şevçenkiv semtinde) ve Solomyan semtindeki binalara isabet etti. Klitschko, tehdit anlamına gelen hava alarmının devam ettiğini söyledi.

Başkent sakinlerini alarm sırasında sığınaklarda kalmaya çağırdı. Acil bir ihtiyaç yoksa, bugün şehre gitmemek daha iyidir.

Ayrıca banliyö sakinlerinden bugün başkente gitmemelerini rica ediyorum dedi. Kiev belediye başkanı, Kiev’in merkezi caddelerinin kolluk kuvvetleri tarafından kapatıldığını, kurtarma hizmetlerinin görevde olduğunu söyledi.

Ukrayna’nın başkenti Pazartesi sabahı en az dört füze tarafından hedef alındı, bu birkaç ay içinde ilk saldırı oldu, Cumartesi günü Kırım’da Rus yapımı önemli bir köprüyü vuran büyük patlamanın ardından diğer Ukrayna şehirleri de Rus saldırısına uğradı.

Kiev’deki Guardian muhabirleri, birkaç füzenin en az bir vuruşla üstlerinden geçtiğini duydular, dördüncü bir patlama ise biraz sonra duyulabildi.

Ukraynalılar, işgal altındaki Kırım yarımadasını Rus anakarasına bağlayan Kerç köprüsünün bir kısmını Cumartesi günü erken saatlerde çökerten patlamanın ardından Rusya’dan sert bir misillemeye hazırlanıyorlardı.

Bir gecede vurulan hedefler arasında üst üste üçüncü gece vurulan Zaporizhzhia şehri ve liman şehri Mykolaiv vardı.

Saldırılar, Rus stratejik bombardıman uçaklarının Hazar Denizi bölgesinden atılan bazı füzelerle faaliyetlerinde bir artış olduğu raporlarını takip ediyor.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir