Bild’e göre, başka bir kurbanı da ciddi şekilde yaralayan bir adam polis tarafından yerel bir sığınma evinde yakalandı…

Almanya’nın güneyindeki Illerkirchberg kasabasında Pazartesi günü bir adam iki kız öğrenciyi bıçakladı. Polis, 14 yaşındaki kızlardan birinin daha sonra aldığı yaralara yenik düştüğünü doğruladı. Yerel basında çıkan haberler, yetkililerin zanlıyı yerel bir mülteci barınağında tutukladığını öne sürüyor.

Bir polis sözcüsüne göre, fail, kurbanlarına Pazartesi sabahı saat 7:30 civarında okula giderken sokakta saldırdı. Kullandığı silah veya kızların aldığı yaralar hakkında bilgi verilmedi. Ancak görgü tanıkları SWT yayıncısına, kızların karınlarından bıçak yarası aldıklarını söyledi.

Hastaneye kaldırılan 2 kişinin durumu ağır.

Polis sözcüsü, saldırıdan sonra zanlının yakındaki bir binaya kaçtığını ve orada kendisinin ve diğer iki kişinin sonunda bir SWAT ekibi tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Yetkililer onları sorgulamayı planlıyor, ancak sözcü kimlikleriyle ilgili herhangi bir ayrıntı vermeyi reddetti, çünkü yetkililerin “artık arka planı tam olarak belirlemesi gerekiyor.”

Muhtemel saik ve zanlının yakalandığı binada yaşayıp yaşamadığı da bilinmiyor. Zanlı ile kızların birbirlerini tanıyıp tanımadıkları da bilinmiyor.

Tabloid Bild ve FAZ gazetesi, fail olduğu iddia edilen kişinin sığındığı binanın yerel yetkililer tarafından mültecilerin barınması için kullanıldığını bildirdi, ancak bu durum yetkililer tarafından doğrulanmadı.

Kasabanın belediye başkanı Markus Haussler gazetecilere konuştu ve “topluluğun şok olduğunu” ve “öldürülen kızın ailesiyle birlikte yas tuttuğunu” söyledi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir