Ardahan’ın Göle ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Aynı bölgede, 3,7 ve 4 büyüklüğünde iki sarsıntı daha kaydedildi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Ardahan’ın Göle ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Saat 17.08’de meydana gelen deprem, 7 kilometre derinde kaydedildi.

Bu depremin ardından yine aynı bölgede 3,7 ve 4 büyüklüğünde iki sarsıntı daha yaşandı.

Vali Öner: Şu an için bir olumsuzluk yok

Vali Hüseyin Öner, depremin ardından ekiplerin tarama faaliyetlerine başladığını belirterek, “Araştırıyoruz, ekipleri yönlendirdik. Tarama yapıyoruz, şu an için bize ulaşan bir olumsuzluk yok” dedi.

Öte yandan, deprem Ardahan il merkezi, Kars ve Erzurum’un Şenkaya ilçesinde de hissedildi.

Belediye Başkanı Gültekin: Birkaç binada hasar oluşmuş

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Ardahan’da meydana gelen depreme dair
açıklama yaptı.

“Herhangi bir can kaybımız yok. Sadece eski birkaç binada hasar oluşmuş durumda. Ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluğa karşı hazırlıklı.”

AFAD’dan açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ardahan’ın Göle ilçesinde meydana gelen depremin ardından küçük çaplı hasar ihbarları alındığını duyurdu.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, “Ardahan ili Göle ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeden küçük çaplı hasar ihbarları alınmış olup, tarama çalışmaları ilgili kurumlarımızla koordinasyon halinde sürdürülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir