Kripto para birimi 11 gün boyunca ralli yaptı

CoinDesk’in verilerine göre Bitcoin, Cumartesi günü iki ay içinde ilk kez 20.000 doların üzerine çıktı.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte %11,3’lük bir değişimle 06:40 GMT civarında 20.960 dolardan işlem görmek için 11 gün boyunca yükseldi. Token, Mart ayından bu yana en iyi haftalık performansı sergiledi.

Bitcoin, iflası sırasında dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan FTX’in Kasım ayı başlarında patlamasından bu yana bu kadar yüksek fiyatlanmamıştı.

Genel olarak, Bitcoin yılın başından bu yana %20’den fazla değer kazandı. Bununla birlikte, hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların biraz üzerinde olandan yaklaşık %71 daha düşük bir seviyede işlem görüyor.

Oanda’da piyasa analisti olan Craig Erlam CoinDesk’e “ Bir zamanlar 20.000 dolar rahatsız edici bir düşük olarak görülüyordu, ancak şimdi potansiyel olarak bir canlanma işaretini temsil ediyor ” dedi.

Bitcoin, sektördeki iflaslar ve çöküşler arasında geçen yıl düştü. Diğer kripto jetonlarının çoğu Bitcoin’in liderliğini takip etti ve aynı zamanda burun dalışı yaptı. Mevcut Bitcoin rallisinin ortasında, daha geniş kripto pazarı da büyüme belirtileri göstermeye başladı ve sektörün toplam piyasa değeri şu anda son 24 saatte %3,8 artışla 979 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, rallinin, yatırımcıların enflasyonun düşmesi ve Federal Rezerv’in artık faiz oranlarını artırmasına gerek kalmayacağına dair beklentilerin ortasında yeniden güven kazanmasının bir sonucu olduğuna dikkat çekiyor.

Bununla birlikte, pazar analiz şirketi DataTrek Research’ten Nicholas Colas’a göre, “Çin’in yeniden açılması, ABD’nin ekonomik ve kurumsal kazanç büyüme hızı ve pozitif reel oranlar gibi diğer konular yatırımcıların dikkatini çekecek “

“Bunların hiçbiri 2023’ün riskli varlıklar için iyi bir yıl olacağını garanti etmiyor, ancak geçen yıla göre çok daha normal görüneceğini söylüyor.”

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir