Kalabalıklar Çin Ay Yeni Yılı’nı kutlamak için Los Angeles’ın doğusundaki Monterey Park’ta toplanmıştı.

Cumartesi gecesi Kaliforniya’daki Monterey Park’ta Yeni Ay Yılı kutlamaları sırasında toplu silahlı saldırı meydana geldi. Yerel yetkililer, on kişinin öldüğünü, en az on kişinin de yaralandığını söyledi.

Los Angeles İlçe Şerif Departmanından Yüzbaşı Andrew Meyer, gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel acil durum servislerinin olay yerinde on kurbanın öldüğünü doğruladığını söyledi. “Yerel hastanelere nakledilen en az on ek kurban var” dedi ve durumlarının stabil ile kritik arasında değiştiğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca ateşli silah taşıyan zanlının olay yerinden kaçtığını ve firarda kaldığını ve tetikçinin motivasyonunu tahmin etmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Pazar günü daha önce yapılan açıklamada, Los Angeles İlçesi Şerif Departmanı Bilgi Bürosu, trajedinin saat 22:00’den sonra 100 West Garvey Bulvarı’nda meydana geldiğini söyledi. Ayrıca, daha fazla ayrıntı vermeden, tetikçinin bir erkek olduğunu da belirledi.

The Los Angeles Times’a göre birkaç tanık, çekimin Garvey Bulvarı’ndaki bir dans stüdyosunda gerçekleştiğini iddia etti.

Sosyal medyadaki videoda, ilk müdahale ekiplerinin bölgeye koştuğu ve çok sayıda kişinin hastanelere götürüldüğü görülüyor.

Yerel bir işletme sahibi Los Angeles Times’a, silahlı çatışmanın ardından üç kişinin restoranına koştuğunu ve ona kapıları kilitlemesini söylediğini söyledi. Şüphelinin yarı otomatik silah gibi görünen bir adam olduğunu söylediler.

Yerel bir sakin de LA Times’a, şüpheli ateş açtığında bir arkadaşının kulübün banyosunda olduğunu söyledi. Arkadaşına göre, tetikçi uzun bir silahla silahlanmıştı ve yerde yatan en az üç ceset vardı, görünüşe göre biri kulübün patronuydu.

Trajedi, Çin Yeni Yılı münasebetiyle düzenlenen iki günlük bir festival için öğleden sonra on binlerce insanın bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir