Twitter’ın sahibi Elon Musk, başbakanınki de dahil olmak üzere birçok resmi Norveç hesabının platformda Nijeryalı olarak listelenmesinin ardından özür diledi.

Dışişleri Bakanlığı Salı günü tweet attı “Sevgili Twitter Desteği, Nijerya ile mükemmel ikili ilişkilerimizden ve yakın alfabetik yakınlığımızdan memnun olsak da, bizi Norveç olarak etiketlerseniz çok memnun oluruz .”

Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store ve Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt’in hesapları da kısaca Nijeryalı yetkililer olarak etiketlendi.

“Afedersiniz!” Musk bir tweet ile yanıt verdi. O zamandan beri hata düzeltildi.

Tesla ve SpaceX’in kurucusu, sosyal medya platformunun satın alımını Ekim ayında tamamladı. Yönetim kararları ve kamuoyu açıklamaları, üst düzey yöneticilerin kovulması ve Twitter’ın önceki ekibinin üyeleri arasındaki iç iletişim hazinelerinin serbest bırakılması da dahil olmak üzere hem övgü hem de eleştirilere yol açtı.

Twitter, Blue premium abonelik seçeneğini Pazartesi günü başlattı ve kullanıcılara ödeme için hesaplarında ‘doğrulanmış’ onay işaretinin yanı sıra tweet’leri düzenleme ve diğer özellikleri sunuyor.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir