Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da çok sayıda kenti vuran depremde enkaz altından yardım çığlıkları geliyor. Enkaz altındakiler cep telefonlarıyla sosyal medyadan adreslerini yazıp kendilerine uzatılacak bir el bekliyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 şehri vuran 7.4 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre 76 kişi öldü, 440 kişi yaralandı ve yüzlerce bina yıkıldı. Çok sayıda vatandaş enkaz altında kaldı. Bir tarafta cep telefonlarıyla yakınlarına ulaşmaya çalışan enkaz altındakiler, bir taraftan da sosyal medyaya bağlanarak yardım çağrısında bulunuyor.

Haluk Levent bu vatandaşlardan birinin çağrısını sosyal medyada paylaştı. Aysel Yeral adlı vatandaş, enkaz altından fotoğrafını paylaşarak “Beni kurtarın” notuyla yardım istedi. Haluk Levent mesajında, “Sevgili Aysel! Şarjını muhafaza et. Ahbap yolda” dedi.

Abla tavan üzerimizde’
Twitter’da #enkazaltındayım etiketi en çok paylaşılan mesaj oldu. Hatay’da Defne Saadet Otel Yanı’ndaki yıkılan binada bir kadın enkaz altından ablasına gönderdiği görüntülü mesajda, “Abla bak tavan üzerimizde, zor durumdayız” diyerek yardım istedi.

Enkaz altındaki kardeşlere seslendi
Pazarcık’ta deprem nedeniyle bazı binalar yıkıldı. Yıkılan bir binanın çevresinde bekleyen bir vatandaş, enkaz altında kurtarılmayı bekleyen kardeşlere seslenerek, moral vermeye çalıştı.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir