Solana tokeni, endüstrinin pazar çöküşüne öncülük ediyor

İflas eden FTX borsasıyla ilişkili kripto para birimi Solana, token başına yaklaşık 14 dolardan işlem yapmak için Pazartesi günü üç günlük geri çekilmesine devam etti. Fiyat şimdi, geçen Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259.96$’dan %95 düştü.

Veri firması CoinGecko’ya göre, token son yedi gün içinde değerinin %61,6’sını kaybetti.

Düşüş, Cuma günü Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunan FTX kripto borsasının 8 Kasım’daki çöküşünün bir sonucu. O zamandan beri Solana’nın fiyatı %51,5 düştü ve bu da piyasa değerinde 5,5 milyar dolarlık bir kayıp anlamına geliyor.

FTX tarafından iflas işlemlerinin başlatılması, daha büyük rakibi Binance’in şirketi satın alma planlarını terk etmesinden günler sonra geldi ve ayakta kalmak için yatırımcılardan ve rakiplerden yaklaşık 9 milyar dolar toplama görevini bıraktı.

Binance, bir durum tespiti incelemesi ve yanlış kullanılan müşteri fonlarına ilişkin son raporların yanı sıra ABD makamlarının şirkete yönelik iddia ettiği soruşturmaların ardından anlaşmadan çekildi.

Bu arada, blockchain araştırma firması Nansen hafta sonu FTX’in ABD ve uluslararası borsalarından 662 milyon doların aktığını açıkladı. Nansen, para çekme işlemlerini işlemek için kullanılan firmanın ana cüzdanının, tahmini 97,2 milyon dolar değerindeki 45,8 milyon FTT tokeninin tamamından çekildiğini söyledi.

Bitcoin, popüler kripto borsasının çöküşü korkuları üzerine çöktü

Büyük Kripto Merkezi İflas Uyarısı Veriyor…

FTX ABD iflas işlemlerini başlatacak, CEO istifa edecek

Büyük Kripto Borsası İflas Etti

Pazartesi günü, Binance CEO’su Changpeng Zhao , FTX iflasının “basamaklı olumsuz etkilerini azaltmak” amacıyla bir endüstri kurtarma fonu kurma planlarını duyurdu . Zhao, fonun likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya kalan güçlü projelere yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Kripto piyasası 7 Kasım’dan bu yana %17,6 veya 188.4 milyar dolar kaybetti ve büyük kripto Bitcoin bir hafta içinde %22.4 düştü. Piyasa değerine göre ikinci kripto para birimi olan Ether, son yedi gün içinde %24,4 düştü.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir