Hasan Togar  insanların sağlığını olumsuz etkileyecek her türlü projeye sonuna kadar karşıyız

Hasan Togar  insanların sağlığını olumsuz etkileyecek her türlü projeye sonuna kadar karşı olduklarını belirttiği onuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sevdalı olduğumuz ilçemizin taşına, toprağına, suyuna, havasına zerresine zarar verecek; ailemizin bir ferdi olarak gördüğümüz her bir bireyimizin sağlığını olumsuz etkileyecek her türlü projeye bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sonuna kadar karşıyız, karşı olmayada devam edeceğiz.

“Son 20 gündür ilçemizde tüm şehri yakından ilgilendiren bir gelişme yaşanmaktadır. Ama öncelikle şunu söylemek istiyorum; sanayi ve sanayici hepimiz için çok kıymetlidir. Ama çok daha kıymetli olan geleceğimizdir, toprağımızdır. Söz konusu ilçemizin geleceği ve yarınları ise toprağı, havası ve suyu ise bu konuda biz idmanlıyız. Kaldıki söz konusu proje bölgesi bizim ilçemiz ve benim köyüm benim babamın atalarımızın mezarının olduğu köy. Hiç kimse bizim ilçemizi köyümümüzü bizden daha fazla sevdiğini iddia etmesin. Hele hele bu ilçede oturmayan bu ilçede  yaşamayan kimse bizim ilçemizi bizden daha fazla sevdiğini iddia etmesin. 

Yani kısaca biz burada yaşadığımız ve bu görevlerde olduğumuz sürece istemediğimiz hiçbir şey bize rağmen burada yapılamaz. Son olarak şunu söylemek istiyorum; yıllar önce Tekkeköy’de santrale karşı ve Büyüklü’deki ocağa karşı bizler mücadele ederken tabiri caizse sinema izler gibi tiyatro izler gibi izleyenlere sesleniyorum. Buradan hiç bir muhalefet grubuna ekmek çıkmaz herkes işine baksın.”

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir