Polis, kumsalda kıyıya vurduğu bildirilen büyük, küresel bir nesneyi araştırıyor.

Hamamatsu şehrinde plajda bulunan gizemli top, polisin bölgeyi kordon altına almasına neden oldu. Yerel basına göre, cismin bir tür deniz mayını olabileceğinden endişe ediyorlar.

Cisim Pazartesi sabahı Shizuoka Eyaletine bağlı Hamamatsu şehrinde yaşayan bir kadın tarafından fark edildi ve polise bildirildi.

Basında çıkan haberlere göre, çapı yaklaşık 1,5 metre ve yüzeyi paslı göründüğü için demirden yapılmış olabilir.

Top denizden kıyıya vurmuş gibi görünüyor ve zıt taraflarda iki kilit noktası var.

Polis, nesnenin etrafındaki alanı 200 metrelik bir yarıçapta kordon altına aldı ve Japon Öz Savunma Kuvvetlerini arayarak ordudan patlayıcı olup olmadığını incelemesi için birini göndermesini istedi.

ABD’nin Çin’i bu ayın başlarında hava sahasında “casus balonu” uçurmakla suçlamasının ardından, gizemli yuvarlak cisim avı yoğunlaştı. Pekin, nesnenin yanlışlıkla ABD hava sahasına giren bir meteorolojik araç olduğunu söyledi.

Washington, casusluk iddialarını ikiye katladı, uçağı ve diğer birkaç tanımlanamayan nesneyi düşürdü, bunlardan biri Illinois’deki bir hobi kulübü tarafından fırlatılan balon olabilir.

ABD, Çin’in rutin olarak “beş kıtadaki” diğer ulusların üzerine casus balonları gönderdiğini iddia ediyor. Japonya, 2019 ile 2021 arasında Pekin’in yapmış olabileceğini söylediği üç ayrı hava sahası ihlali bildirdi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir