İzleyiciler ‘Avatar: Suyun Yolu’na yakından bakıyor

Yeni bir uzun metrajlı fragman, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere James Cameron’un yaklaşık 13 yıl önce vizyona giren çığır açan filmi ‘Avatar’ın devamı niteliğindeki filmine daha yakından bir bakış sunuyor.

Avatar: The Way of Water’ın iki buçuk dakikalık teaser’ı Çarşamba günü yayınlandı ve şimdiden 19 milyondan fazla izlendi. Şimdi birlikte birkaç çocuğu olan önceki film Jake ve Neytiri’nin ana karakterlerini göstererek başlıyor.

Devam filmi, görünüşe göre mavi tenli Na’vi uzaylılarının yaşadığı gezegen olan Pandora’nın sularını keşfetmeye odaklanacak.

Orijinal 2009 filmi, Na’vi’nin gezegeni doğal kaynakları için sömürmeye çalışan insan sömürgecilere karşı belirleyici bir savaşı kazanmasıyla sona ererken, yeni teaser gelişmiş silahlarla donatılmış insanlara bir bakış gösterdiğinden, savaş yeniden başlamış gibi görünüyor. “mekanik giysiler” bir kez daha yerlilerle savaşmaya hazırlanıyor.

Devam filminin çıkmasının neden 13 yıl sürdüğüne gelince, James Cameron Entertainment Weekly ile 2021’de yaptığı bir röportajda, gişe rekorları kıran filmin 2012’den beri yapımlarda olduğunu ancak çekimlere yalnızca 2017’de başladığını açıkladı. filmi yapmak, su altında çekilmiş olması ve çekim için özel olarak inşa edilmiş 3,4 milyon litrelik bir tankın yanı sıra daha gelişmiş işleme teknolojilerine ihtiyaç duymasıydı.

Yaklaşan ‘Avatar’ devam filmi, franchise için ufukta başka iki filmle birlikte 16 Aralık’ta sinemalarda gösterime girecek.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir