Büyük deniz memelisi, bir İngiliz liman kentini havai fişekleri iptal etmeye zorladı…

Kuzey Denizi’ndeki İngiliz liman kenti Scarborough’a devasa bir deniz aygırının gelişi, yerel makamların Yeni Yıl kutlama planlarını bozdu.

Devasa hayvan, Cuma günü liman bölgesinde dinlenirken görüntülendi. Genç deniz aygırı, daha önce Aralık ayı başlarında, Hollanda ve Fransa’nın yanı sıra Hampshire sahillerinde görüldüğü için hızlı bir şekilde teşhis edildi. Deniz memelisinin takma adı Thor’dur.

Cumartesi günü, Scarborough Belediye Meclisi, British Divers Marine Life Rescue’nun (BDMLR) tavsiyesi üzerine Yılbaşı havai fişek gösterisini iptal etme kararı aldığını duyurdu. Açıklamada, “Görüntünün memeliyi rahatsız edebileceğine dair endişeler var” ifadeleri kullanıldı .

Mirror’a göre konsey başkanı Steve Siddons, kendisinin ve diğerlerinin topluluğun havai fişeksiz kalması gerektiği için “hayal kırıklığına uğradığını” söyledi, ancak morsun refahının her şeyden önce geldiğini vurguladı.

BDMLR, Yorkshire ve Lincolnshire bölge koordinatörü Chris Cook’un “yaratığın yolculuğuna devam etmeden önce dinlenmek ve iyileşmek için zamana ihtiyacı olduğunu” açıklayarak Scarborough yetkililerinin hareketini memnuniyetle karşıladı.

Cook , “Bir Arctic morsunun Yorkshire sahilinde karaya çıkması son derece nadirdir,” dedi

Thor’un Kanada’dan Britanya kıyılarına geldiğine inanılıyor ve hayvanın Scarborough’daki pit stopundan sonra Kuzey Kutbu’na geri dönmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir