Savunma Müsteşarı, şu anda dünya dışı varlıkların gezegenimize indiğine veya düştüğüne dair hiçbir kanıt olmadığını söyledi.

ABD Savunma Bakanlığı, Pentagon tarafından bildirilen UFO gözlemlerini araştırmak için kurulan yeni bir kuruluşun, şu ana kadar uzaylı yaşamına dair herhangi bir kanıt bulamadığını söyledi.

Gökyüzünde, uzayda ve su altında tanımlanamayan nesneleri izlemek ve bunların oluşturabileceği herhangi bir güvenlik tehdidini değerlendirmek için bu Temmuz ayında kurulan Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi (AARO), açıklanamayan “birkaç yüz” ek rapor aldı. Vücudun başkanı Dr Sean Kirkpatrick, Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte.

Bununla birlikte, istihbarattan sorumlu savunma müsteşarı Ronald Moultrie’ye göre, AARO uzmanları “gördüğümüz nesnelerin hiçbirinin uzaylı kökenli olduğuna inanmamıza neden olacak hiçbir şey görmediler.”

Moultrie , “Bir uzaylı ziyareti veya uzaylı kazası olduğunu düşündürecek hiçbir şey görmedim” diye ekledi.

Müsteşar ayrıca, ABD’nin hava sahasındaki herhangi bir “yetkisiz sistemi” “güvenlik tehdidi” olarak gördüğünü söyledi.

Hem Kirkpatrick hem de Moultrie, soruşturma altındaki yaklaşık 400 vakadan kaçının tespit edildiğini açıklamayı reddetti. Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanlığı tarafından özel bir raporda yayınlanacak daha ayrıntılı bilgi sözü verildi.

Kirkpatrick ayrıca AARO’nun, sensörleri yeniden kalibre etmek ve çatışmayı ortadan kaldırmak için Amerikan teknolojisinin imzalarını almak için Pentagon ve ABD istihbarat topluluğu ile koordinasyon dahil olmak üzere UFO’ları tanımlama yeteneğini genişletmek için çalıştığını söyledi.

UFO’lar, ABD Kongresi’nin konuyla ilgili yarım yüzyıldan fazla bir süredir ilk duruşmasını gerçekleştirmesinin ardından son aylarda Washington’da sıcak bir konu haline geldi. Milletvekilleri, tanımlanamayan nesnelerin uzaylılar veya Çin, Rusya veya başka bir potansiyel düşman tarafından işletilen bazı yeni teknolojiler olabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir