Korkunç tahmin, dijital paralardaki geniş bir düşüşün ortasında geliyor…

Önde gelen kripto şüphecisi Peter Schiff, kripto para birimlerinin hiçbir değeri olmadığını ve yatırımcıların dijital varlıklarını değersiz hale gelmeden önce satmaları gerektiğini öne sürdü.

Ekonomistler, FTX borsasının çöküşünden sonra dijital paraların değerindeki büyük düşüşün ortasında sözde bir “kripto kışı” konusunda alarm verirken, Schiff bunun durumu açıklamak için doğru bir terim olmadığı konusunda ısrar ediyor.

“Bu bir #kripto kışı değil. Bu da baharın geldiğini gösteriyor. Euro Pacific Capital’in CEO’su ve baş küresel stratejisti Twitter’da , bu aynı zamanda bir kripto buzul çağı değil, o bile birkaç milyon yıl sonra sona erdi. “Bu kripto yok oluşu.”

Kıdemli borsacı ve altın meraklısı ayrıca külçenin “yeni bir varlığa dayalı kripto para birimi türüne liderlik etmek için yeniden yükseleceğini” belirtti.

Schiff, Bitcoin’in patlayacak büyük bir spekülatif balon olduğunu ve şimdi onu satın alan insanların değersiz bir varlıkla kalacağını savunarak kripto para birimlerini sık sık eleştiriyor. Şubat ayında, en iyi kripto para birimlerinin yıl sonundan önce tüm değerlerini kaybedebileceği konusunda uyardı.

Bitcoin, 2021’de token başına 50.000 $’a ulaştığında Schiff, “100.000 $’a kadar geçici bir hareket mümkün olsa da, sıfıra doğru kalıcı bir hareketin kaçınılmaz olduğunu” söyledi.

Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 $’a ulaştığından beri yaklaşık %75 düştü ve tüm kripto para piyasasının değerinden 2 trilyon dolardan fazla silindi. Geçen ay dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in çöküşü, sektörde dalgalanmalar yaratmaya devam ediyor. Cuma günü, Bitcoin madeni para başına 16.719 dolardan işlem görüyordu.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir