Şam’ın güneyindeki saldırılarda 2 kişi yaralandı…

Devlet haber ajansı SANA Salı günü erken saatlerde İsrail ordusunu suçlayarak, çok sayıda füzenin Suriye başkentinin çevresini hedef aldığını söyledi.

SANA’nın askeri bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, işgal altındaki Golan Tepeleri’nden bir dizi füze atıldı. Saldırı yerel saatle 12:30’da gerçekleşti. Ajans, Suriye hava savunmasının etkinleştirilmesine rağmen, saldırının “bir miktar maddi hasara” neden olduğunu ve iki Suriye askerinin yaralandığını da sözlerine ekledi.

Yerden gelen doğrulanmamış raporlar, Şam Uluslararası Havalimanı’nda ve Şam’ın tam güneyinde, yakındaki Seyyide Zeynep kasabasında patlamalar olduğundan söz etti.

İsrail hükümeti füze saldırısı hakkında yorum yapmazken, Celile sakinleri sosyal medyada saldırı sırasında savaş uçaklarının havadan uçtuğunun duyulduğu videolar yayınladı.

Salı günkü saldırı, Kasım ayı ortasında Humus yakınlarındaki Şayrat askeri havaalanına düzenlenen ve en az iki askerin öldürüldüğü bombalı saldırıdan bu yana ilk büyük füze saldırısı oldu . Üssün, Şam’ın çeşitli cihatçı gruplara ve İslam Devleti (İD, eski adı IŞİD) teröristlerine karşı savaşmasına yardım eden İran güçleri tarafından kullanıldığı söylendi.

İsrail, İran’a karşı önleyici bir kendini savunma hakkına atıfta bulunarak, 2011’den bu yana Suriye’ye karşı “yüzlerce” bombalama ve füze saldırısı gerçekleştirdi. ülke dışındaki operasyonları tartışmama politikası. Suriye, egemenliğinin ihlali olarak grevleri protesto etti, ancak boşuna.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir