Muhafazakar uzman, Ukrayna yardımının bir ‘kara para aklama operasyonu’ olduğunu söyledi

Tanınmış bir muhafazakar yorumcu ve talk show sunucusu, ABD’nin son aylarda Ukrayna’ya sağladığı cömert yardım paketlerinin, Amerikan vergi mükelleflerini dolandırmayı amaçlayan gizli bir plandan başka bir şey olmadığını iddia etti. Candace Owens ayrıca İç Gelir Servisi’ni (IRS) iddia edilen istismarı incelemeye çağırdı.

Fox News’den Tucker Carlson Tonight’a çıkan Owens , ABD’nin 31 Ağustos 2021’de Afganistan’dan askerlerini çekmesinin hemen ardından Biden yönetiminin Ukrayna’nın NATO’ya katılmasına yardım etme çabasına katıldığını açıklamasının şüpheli olduğunu savundu.

“50 milyar dolarlık Amerikalı mükelleflerin zor kazanılmış parasını verdiğimiz bir kara para aklama operasyonundan ayrıldık ve hemen bir sonrakine atladık.” dedi.

Owens, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky’yi “welfare queen” olarak nitelendirdi. *ABD’de dolandırıcılık yoluyla aşırı sosyal yardım ödemesi talep eden bir kadına atıfta bulunmak için kullanılan aşağılayıcı bir terim.

Biden yönetiminin Doğu Avrupa ülkesine milyarlarca dolar pompalarken Ukraynalı yetkililerin Lamborghinis’te ortaya çıktığını ve İsviçre’de mülk satın aldığını kaydetti.

Owens, söz konusu İsviçre mülkünün daha önce mülkü boşaltmış olan bir grup Rus yetkiliye ait olduğunu iddia ederek, iddialarının % 100 gerçek olduğu konusunda ısrar etti. Washington’un iddiaları “bir komplo teorisi olarak, görmezden gelebileceğini tahmin etmeye devam etti, ancak sonunda haklı oldukları kanıtlanacak.” dedi.

Şu anda şeffaflık eksikliği olduğunu ve Cumhuriyetçileri, ABD Kongresi’nin her iki Meclisinde de çoğunluk sağlamaları durumunda bu doların her birinin izlenmesine yardımcı olacak önlemler almaya çağırdı .

Bunun da ötesinde, Owens, IRS’nin ABD yardımının kötüye kullanıldığı ve yasa dışı tahsis edildiği iddialarını da soruşturması gerektiğini söyledi.

ABD hükümeti, Moskova’nın Şubat ayı sonlarında Ukrayna’ya karşı askeri harekatını başlatmasının ardından Kiev’i destekleme çabalarını hızlandırdı. O zamandan beri Biden yönetimi milyarlarca dolar değerinde çok sayıda yardım paketini onayladı.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir