Rusya’nın başlattığı savaş artık çok önemli. Bizden önceki nesillerin uğruna savaştığını zaferimizle güvence altına alabiliriz. Gelecek nesiller için ülkemizin her köşesindeki tüm Ukraynalılar için özgürlüğü garanti edebiliriz. Ben bunu yapacağımıza inanıyorum.
Çünkü bütün millet devlet için ayağa kalktı. Milyonlarca insan zaferimiz için savaşıyor ve çalışıyor. Kahraman savaşçılarımız, ne kadar zor olursa olsun devleti her yönden savunur.
Zaferimizi yakınlaştıran herkese minnettarım!

Ukrayna cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky Cuma günü, ülkesi Moskova’nın yaklaşık sekiz ay önce işgalinin başlamasından bu yana ilk Savunucular Günü resmi tatilini kutlarken Rusya’ya karşı zafer sözü verdi.

“14 Ekim’de, geçmişte Ukrayna için savaşan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Ve şimdi bunun için savaşan herkese. O zaman kazanan herkese. Ve şimdi kesinlikle kazanacak herkese, ”dedi. Zelensky, olayı kutlamak için bir video yayınladı.

Zelensky, doğuda Rusya destekli ayrılıkçılarla çatışmaların başladığı 2014 yılından bu yana cephede öldürülen askerlere ithaf edilen başkent Kiev’deki bir anıtın önüne Ukrayna bayrağının sarı ve mavi renkleriyle çelenk koydu.

Zelensky, Rusya’yı “yenerek” “Ukrayna’ya saldıran tüm düşmanlara karşılık vereceğiz” dedi.

Bu, tüm halkımız için bir zafer olacak” dedi.

“Tarihimizde her zamankinden daha fazla Dünya bizimle birlikte.” diye ekledi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir