Hong Konglu model Abby Choi cinayeti üç tutuklamaya yol açtı

Hong Kong’daki yetkililer, polisin Cuma günü Tai Po bölgesindeki Lung Mei Köyü’ndeki bir mülkte yaptığı aramada buzdolabında bacaklarının bulunmasının ardından model Abby Choi’yi öldürüp parçalamakla suçlanan üç kişiyi tutukladı.

İlk soruşturmalar, 28 yaşındaki cinayetin nedeninin mali bir anlaşmazlık olabileceğini belirledi. Polis ayrıca arama sırasında çorba kaplarında insan dokusu şeritleri bulduklarını ve henüz Choi’nin kafasını, gövdesini veya ellerini bulamadıklarını belirtti.

Choi’nin eski eşinin babası, annesi ve ağabeyi cinayetle ilgili olarak tutuklandı. Polis ayrıca kurbanın eski kocasını bulamadıklarını açıkladı ve ailenin müfettişleri yanıltmak için girişimlerde bulunduğunu iddia etti.

Müfettiş Alan Chung, “Kurban ve eski kocasının ailesinin büyük meblağlar içeren birçok mali anlaşmazlığı olduğuna inanıyoruz” dedi. “Birisi, kurbanın varlıklarını idare etme şeklinden memnun değildi.”

Chung, Choi’nin kalıntılarının “soğukkanlı katiller tarafından titizlikle düzenlenmiş” bir dairede bulunduğunu, kıyma makinesi ve elektrikli testere gibi çeşitli aletlerin yanı sıra yağmurluk, eldiven ve maske bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Dairenin eski kocasının babası tarafından birkaç hafta önce kiralandığına inanılıyor ve eşyasız olarak bulundu. Müfettişler, muhtemelen Choi’nin cesedini atmak için kiralanmış olduğunu eklediler. Tesiste kimlik kartı ve kredi kartları da dahil olmak üzere Choi’nin birçok eşyası bulundu.

Geçen hafta önde gelen moda dergisi L’Officiel Monaco’nun dijital kapağında yer alan Choi, eski kocasının erkek kardeşi olan şoförü tarafından son görüldüğünde ilk olarak Çarşamba günü kayıp olduğu bildirildi.

Instagram sosyal ağında 90.000’den fazla takipçisi vardı ve düzenli olarak Hong Kong’un seçkinleriyle birlikte olan bir sosyetik olarak kabul edildi.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir