Günümüzde hastalıkların git gide artmasının sebebi, ülkemize yurt dışından giren ürünler olduğu açıkça ortadadır. Özellikle çocuklarımız için tehlike oluşturan bu yiyecek ve içeceklerin başında kola, enerji içecekleri, meyveli yoğurtlar, şeker, çikolata, mama ve dondurmalar gelmektedir. İçerlerinde bulunan maddelerin insan beynini ve vücudunu hantallaştırmasının yanı sıra, zekâ geriliği, sakatlık ve yaş ilerledikçe de büyük hastalıklar doğurmaktadır. Bu ürünlerin hemen anında anlaşılır olmaması vücuda azar azar ve zamana yayılmış olarak enjekte olmasıdır. Bir insanın anında ölmesi, hiç kimsenin işine gelmez öyle değil mi?

Çünkü yapılabilecek araştırmalar neticesinde çok çabuk anlaşılabilecek ve bu döngü planı suya düşecektir. Hem insanları zehirlemek, hem de bundan para kazanmak çok akıllıca bir oyundur. Bu tarz ürünleri üreten ülkelerin başında İsrail gelmektedir. Ne yaman çelişkidir ki; bu tarz ürünlerin kendi ülkelerinde yasak olduğu da açıkça bilinmektedir. Özellikle, içecek, meyveli yoğurtlar ve GDO’lu sebze fidelerinin bu ülkede üretilip, bizim ülkemizde satılması, fakat kendi ülkelerinde yasak olması bunun bir kanıtıdır. Bu ürünler birçok markette çok çok ucuza satılarak, çok çok bütçeli reklamlarla halka ulaştırılmaktadır.

Eğer çocuklarınızın geleceğini, sağlıklı bir şekilde hazırlamak istiyor iseniz, ne kadarda maddi durumunuz kötü olursa olsun, bu tarz ürünleri ve markaları çocuk gelişim doktorları ve uzmanlarının vermiş olduğu direktifler neticesinde satın almanızdır. Yarın bir gün çok ucuza almış olduğunuz ürünler, size pahalı bir hastalıkla, hatta ölümle geri dönebilir. Almış olduğunuz ürünlerin, son kullanma tarihi, patenti, TSE bandrolü, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığınca onaylanmış ve ambalajlanmasına, olabildiğince de Türk Patentli ve üretimli ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Ülkemize karşı oynanan oyunların ne denli olduğunu hepimiz bilmekteyiz, bunun için, bu oyunların sadece tek bir parçadan ibaret değil, birçok parçadan oluştuğunu da bilmemiz gerekmektedir. Eğer bir ülkeyi parçalamak istiyorsak, bunu tek yönlü değil, birçok yönde planlamamız gerekmektedir. Savaşmaya gücünüz yetmiyor ise, eğitimi yok etmeye gücünüz yetmiyor ise, yozlaştırmaya gücünüz yetmiyor ise, bu işi şirin görünüp ticaretle yaparsınız ve ülkenin geleceğini kökten kazımak için en önemli etken de, o ülkenin yeni yetişecek çocuklarıdır. İşte bu çocukları ne zaman bertaraf edersiniz o zaman geleceğinizi kaybedersiniz.

Ülkemizde ölüm yaşının git gide azaldığı, sağlık sorunlarının çoğaldığı sizce bir tesadüf müdür?

Saygım ile…

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir