Tesla patronu, otomobil üreticisinin hisselerinin düşük performansı nedeniyle servetinin bir yıldan biraz daha uzun bir sürede yarı yarıya azaldığını gördü.

Bloomberg Cumartesi günü Milyarderler Endeksi’nden yapılan hesaplamalara atıfta bulunarak, Tesla’nın sahibi Elon Musk’ın geçen yıl yaklaşık 200 milyar dolar kaybettiğini ve bu kadar parayı kaybeden ilk kişi olduğunu bildirdi .

Rapora göre Musk, Tesla’nın piyasa değeri geçen yılın sonunda 1 trilyon doları aştıktan sonra 340 milyar dolarlık net servete sahipti. Ancak, serveti şu anda 137 milyar dolar değerinde.

Analistler, kayıpların, Musk’ın Twitter’ı satın almasını izleyen haftalarda düşüşünü yoğunlaştıran ve bu yıl %65 oranında düşen Tesla hissesinin zayıf performansına bağlanabileceğini söylüyor.

Musk, sosyal medya platformunu satın alma maliyetini karşılamaya yardımcı olmak için Tesla hisselerini satıyor ve bu da yatırımcıların Twitter’ı Tesla’ya tercih ettiği yönünde suçlamalarına yol açıyor.

Ancak milyarder, otomobil üreticisi şirket hakkındaki endişelerini defalarca reddetti ve bu ayın başlarında Twitter’da ” her zamankinden daha iyi performans gösterdiğini” iddia etti.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir