Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Denizli Projeleri” imza töreninde, “Otomotiv sanayinde ve yazılım sektöründe yetiştireceğimiz yaklaşık 250 gencimiz bu program sonrasında Denizli’de istihdam edilecek.” dedi.

Bakan Varank, Denizli temasları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret ederek, kent hakkında bilgi aldı. Bakan Varank, daha sonra belediye meclis salonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından yürütülecek “Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı Denizli Projeleri” imza törenine katıldı.

NİTELİKLİ İSTİHDAM

Açılışını yaptıkları projeler ve atılan imzaların Denizli’yi çok daha üretken bir şehir haline getireceğine inandığını vurgulayan Varank, “Burada gençlerimize eğitimler vereceğiz. Onların nitelikli bir şekilde istihdama katılmalarını sağlayacağız. Otomotiv sanayinde ve yazılım sektöründe yetiştireceğimiz yaklaşık 250 gencimiz inşallah bu program sonrasında Denizli’de istihdam edilecekler. Biz paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kalkınma ajanslarımızın bu tip projelerini desteklemeye devam edeceğiz. Şehrimize yeni istihdam kapıları hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Törene Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Okur, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık da katıldı.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir