Bir polis kaynağına göre kurban, maskeli faillerin kripto para biriminin peşinde olduğunu iddia ediyor

Rus iş adamı polise ifade vererek, maskeli adamların kendisini lüks arabasından kaçırdığını ve üzerinde 250 bitcoin (yaklaşık 17 milyon dolar) bulunan dijital cüzdanının anahtarını ifşa etmesi için onu korkuttuğunu iddia etti.

RIA-Novosti haber ajansına konuşan bir kaynak, kurban memurlara olayın Perşembe günü Moskova’da meydana geldiğini, faillerin bir minibüsten atlayıp onu tutukladığını, kafasına bir çanta geçirip bilinmeyen bir yere götürdüklerini söyledi.

“Davacıya göre suçlular, sözde dijital cüzdana erişim sağlayan bir uygulamanın yüklendiği iddia edilen cep telefonunu aldı. Üzerinde 250 bitcoin vardı. Saldırganlar, adamı bu cüzdanın şifresini açıklamaya zorladı.” dedi.

Kaynak, faillerin istediklerini aldıktan sonra, adamı Moskova’nın kuzeybatı sınırına yakın Krasnogorsk kasabasından çok da uzak olmayan bir ormana bıraktıklarını söyledi.

RIA-Novosti’nin kaynağı, soygunla ilgili bir ceza davasının başlatıldığını ekledi, ancak dijital cüzdanda gerçekten böyle bir meblağ olup olmadığının o anda net olmadığına dikkat çekti.

Telegram’daki Baza kanalı, kaçırılma anını kaydettiği iddia edilen CCTV görüntülerini yayınladı. Kar maskeli en az dört kamufle adamın işadamını siyah Bentley’inden çıkardığını, kelepçelediğini ve bir minibüse bindirdiğini gösteriyordu.

İnternet sitesi ayrıca, faillerin adamı konuşturmak için kaynak makinesiyle tehdit ettiklerini söyleyerek, olanlarla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıkardı.

Ancak Baza, bitcoinlerin bir şekilde çekilmediğini ve iş adamının cüzdanında kaldığını iddia etti.

Yazar Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir